Різдвяно-новорічні традиції у 3-А класі
6 грудня розпочався період різдвяно-новорічних свят. Здавна українські дітлахи, затамувавши подих, чекали святого Миколая. Учні 3-А класу також писали листи, в яких просили перемоги для України. Наближають цю мрію наші Збройні Сили України, тому кожна дитина на уроці української мови написала лист подяки воїну за можливість вчитися, розмовляти, писати рідною мовою.
На уроках мистецтва здобувачі освіти поглибили свої знання про традиції святкування Різдва, Нового року, заспівали відомі вже колядки, а також познайомилися із давньою щедрівкою «Го-го-го, Коза”, потім зробили оберіг-мотанку Козу з тканини для себе й воїна.
Здавна Коза уособлювала родючість і життєдайну силу. ЇЇ образ був пов’язаний також з культом предків. Водячи Козу, люди намагалися не тільки заворожити гарний врожай на майбутній рік, а й, прикликавши силу померлих родичів, відродити разом з народженням нового року добру енергію для цілого роду. Ціла низка дослідників вважає, що коза і вовк є тотемними тваринами племен, з яких сформувався український народ.
Тому, хай кожного воїна, який буде тримати цей тотем-оберіг, захищає енергія українського роду.
Олена Стенченко,
класний керівник 3-А класу